Kroužek je v provozu. Veškeré informace se budou žáci dozvídat pomocí skupiny v aplikaci WhatsApp nebo dalších komunikačních médií. Noví účastníci jsou v kroužku stále vřele vítáni, stačí přijít na jednu z následujících hodin (středa 14:15 - 15:45).

Kroužek modelování a 3d tisku

 

 Naši žáci se během hodin kroužku modelování a 3D tisku naučí řadu dovedností a konceptů, které mají široké uplatnění v dnešní digitální a technologicky orientované společnosti. Tento kroužek nabízí zábavný a interaktivní způsob, jak rozvíjet dovednosti, které mohou otevřít dveře do světa designu, inovace a technologie. Mezi základní dovednosti získané během našich hodin patří:

  1. Základy 3D modelování: Naši žáci nejprve začínají tím, že se naučí základy 3D modelování. Budou používat software pro 3D modelování, jako je například Fusion 360, Blender (pro pokročilejší) a Gravity Sketch, a budou se učit, jak vytvářet 3D objekty od základu. To zahrnuje tvorbu geometrických tvarů, objektů a komplexních modelů. Na hodinách nebude chybět ani práce s virtuální realitou
  2. Praktické dovednosti v 3D tisku: Další získanou dovedností bude schopnost pracovat s 3D tiskárnou. Žáci budou seznámeni s různými typy 3D tiskáren a materiálů, které se používají k tisku. Naučí se, jak připravit své modely pro tisk, nastavit tiskový proces a řešit běžné problémy spojené s 3D tiskem.
  3. Kreativní nápady a design: Kroužek podporuje kreativitu a inovaci. Žáci budou moci vyjádřit své nápady a vizionářské myšlenky tím, že vytvoří vlastní designy a 3D modely. Tato část kroužku povzbuzuje žáky k experimentování a tvořivosti.
  4. Technické dovednosti: Žáci se naučí základy technických dovedností, které jsou důležité pro úspěšné modelování a 3D tisk. To zahrnuje znalost vlastností materiálů, měření a geometrii, a také schopnost číst a interpretovat základní technické výkresy.
  5. Týmová práce a komunikace: Kroužek také zdůrazňuje týmovou práci a komunikaci. Žáci budou moci spolupracovat na projektech, sdílet své nápady a řešit problémy jako tým. To posiluje jejich schopnost spolupracovat a komunikovat v rámci skupinových projektů.
  6. Prezentace a sdílení projektů: Nakonec se žáci naučí, jak prezentovat své práce a projekty. Budou moci prezentovat své 3D modely a tisky ostatním členům kroužku, učitelům a rodičům na školních akcích a výstavách.

 

 Kroužek modelování a 3D tisku nabízí žákům nejen technické dovednosti, ale také podporuje jejich kreativitu, tvořivost a schopnost řešit problémy. Je to skvělý způsob, jak seznámit mladé lidi s moderními technologiemi a připravit je na budoucí kariéru v oblastech spojených s designem, inovací a technologií.

kdo kroužek vyučuje?

Jakub Křováček.jpg

Jakub Křováček

Již pátým rokem studuji osmileté studium na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi. Aktivně se zajímám o moderní technologie, mezi mé zájmy patří tvorba počítačové grafiky, tisk na 3D tiskárně, fotografování, ale také hra na klavír nebo zpěv ve sboru. Kromě toho jsem vášnivým cestovatelem a nadšencem do alpské přírody. Baví mě objevovat nová zákoutí každodenního života, získávat nové znalosti a dovednosti, zkoušet nové věci... V současné době pracuji na několika projektech od 3D modelování po tvorbu webových stránek a i když práce ne vždy postupuje tak rychle, jak bych chtěl, jsem otevřen novým možnostem a rád přijmu jakoukoliv zajímavou nabídku.

WhatsApp Image 2023-09-08 at 17.23.16.jpeg

Daniel Novák

Jsem patnáctiletý student a věnuji se automobilovému designu a designu obecně. Mým velkým koníčkem jsou auta a motoristické sporty, které mě fascinují odmalička. Kresbu používám k prvnímu zpracování myšlenky a dále dle těchto podkladů tvořím své vize. Rád zkoumám nové trendy v automobilovém průmyslu a snažím se samostatně navrhovat a vytvářet své vlastní designové koncepty. Moje vášeň pro auta mě motivuje k tomu, abych neustále zdokonaloval své dovednosti a sledoval vývoj v tomto fascinujícím odvětví. Doufám, že jednou budu mít příležitost pracovat jako profesionální automobilový designer a přispět k tvorbě inovativních a esteticky atraktivních vozidel.

Dohled nad fungováním a organizací kzoužku drží paní profesorka Jarmila Nováková