Expo prezentace v Lobkowiczkém paláci

Videozáznam zde

Dne 26. 6. 2023 se v prostorách Pražského hradu odehrála prezentace pro český pavilon na japonském EXPU 2025 v Ósace.

   Začátek příprav byl již od ranních hodin, avšak první zkouška byla okolo 14. hodiny. Propojení techniky s LED stěnou o velikosti 5 x 5 metrů fungovalo dobře díky technikům z XLab. Těsně před prezentací byly menší problémy, ale na scéně se vše již rozběhlo. (Samotné vystoupení najdete na odkaze níže)

   V tento den jsem měl také tu čest potkat Josefa Kabaně – designéra Bugatti Veyron, bývalého šéfdesignéra Škoda Auto a dalších světově známých automobilek. Velmi mě těšilo to, že jsem mohl představit své designové vystoupení i panu Kabaňovi.

   Vratmě se zpět ke galavečeru, jednalo se o živý přenos pro přibližně 200 vybraných jedinců, mezi něž patřil ministr zahraničních věcí Jan Lipavský, japonský velvyslanec Hideo Suzuki, viceprezident Radek Špicar a rod Lobkowiczů. Pro mě se tato akce stala neuvěřitelnou zkušeností a zážitkem, jelikož před tolika lidmi sám a s virtuální realitou jsem ještě živě a dokonce u příležitosti Expa 2025 neprezentoval.

   Veliké poděkování patří panu Aleši Kyselovi, který byl hlavní organizátor této akce a díky kterému jsem zde měl tu možnost vystupovat. Velmi si jeho pozvání a této zkušenosti vážím.